м. Івано-Франківськ +38 (0342) 54-44-80

м. Чернівці +38 (0372) 90-82-02

м. Кам'янець-Подільський +38 (0384) 95-67-00

ua ru

Що таке металопрокат доступними словами

Що таке металопрокат

Металопрокатом називають металургійну продукцію, яка була отримана шляхом спеціальної прокатки на станках. В свою чергу, прокатка (або вальцювання) — це обтиснення металу двома або трьома валиками, які рухаються в різні сторони. Прокатка буває гарячою, теплою або холодною. Тип залежить від температури, при якій проходить даний процес.

Насправді металопрокат є надзвичайно важливим у різних сферах виробництва. Тому варто поговорити про нього детальніше.

Чорний, кольоровий, нержавіючий

Найбільш популярним є чорний металопрокат: із заліза, чавуну, сталі або їх сплавів. Хоча таке виробництво досить економічне, його продукція є довговічною та надійною. Її використовують у будівельній, нафтохімічній та промисловій сферах. Крім чорного, спеціалісти виділяють також кольоровий та нержавіючий металопрокат.

До нержавіючого металопрокату належать сплави, у складі яких є хром. Саме він не дозволяє розвиватися корозії. Також такі сплави містять сірку, титан, марганець, вуглець та ін. Нержавійка використовується у медицині, машинобудуванні, авіації, текстильній та паперовій промисловостях.

Мідь, олово, титан, цинк  — кольорові метали, які становлять групу кольорового металопрокату. Це найбільш затратне виробництво. Однак ціна виправдовує себе в тих галузях, де необхідні особливі властивості, які мають кольорові метали. Зокрема, в приладобудуванні, машинобудуванні та електроніці. Еластичні та неважкі деталі використовуються під час складання літаків.

Ще кілька особливостей

Останнім часом неабиякого поширення набув художній металопрокат. Його використовують у будівництві при виконанні оригінальних індивідуальних проектів. Наприклад, для виготовлення решіток на вікнах або огорож.

Згідно з книгою «Довідник з металопрокату» Д. Хорольського металопрокат поділяють на такі великі чотири групи: сортовий, листовий, труби та метизи. За типом обробки поверхні прокат буває шліфованим, каліброваним, матовим та дзеркальним.

Найпоширенішими з усіх видів металопрокату є листи й труби. До фасонних і сортових виробів металопрокату належать арматура, дріт, шестигранники, балки.

Варто відзначити, що натепер, завдяки атмосфері конкуренції, якість вітчизняного металопрокату геть не нижча, ніж на Заході. При покупці металопрокату варто звернутися за рекомендаціями до фахівця, аби не випустити щось з поля уваги й не купити продукцію, котра не підходить до потрібного виду робіт. Спеціальні сервісні центри металопрокату пропонують клієнтам широкий спектр послуг: порізка, оцинкування, фарбування і т.п. Також можна замовити доставку в інші регіони. При потребі, вам допоможуть визначити розхід матеріалу та порахувати суму замовлення.

Популярними є асортаменти металопрокату  — спеціальні списки усіх видів прокатних профілів з їхніми технічними характеристиками. Вони можуть бути розміщені в Інтернеті, виготовлені у формі книги чи посібника або ж шукайте металопрокат у Івано-Франківську тут.

До переліку записів