м. Івано-Франківськ +38 (0342) 54-44-80

м. Чернівці +38 (0372) 90-82-02

м. Кам'янець-Подільський +38 (0384) 95-67-00

ua ru

Які є види дроту?



Дріт є неймовірно багатофункціональним матеріалом. Його застосовують і для передачі на великі відстані електричної енергії, і для прокладення електромереж, з його допомогою виготовляють різноманітні деталі для космічної та авіаційної техніки, конструюють інструменти та речі домашнього вжитку. Одним словом, від космосу до побуту — усюди дріт. Розглянемо, які бувають види дроту.

Матеріали та технологія

Найчастіше для виготовлення дроту використовують такі матеріали як сталь, мідь та алюміній. Також можна послуговуватися нікелем, титаном, цинком, різноманітними сплавами металів. Окремо випускають біметалічний і поліметалічний дріт — із двох та більше складників.

Дріт великого діаметра роблять на спеціальних вальцювальних (прокатних) станках. Його називають катанкою. За формою поперечного перерізу він буває круглого, квадратного, прямокутного, шестигранного, трапецієподібного, овального та інших профілів.

Найчастіше застосовується «метричний» спосіб виміру діаметра дроту — в долях метра. Але іноді користуватися ним досить незручно. Тоді міряють по площі поперечного зрізу, по музичній ноті, котра видається при певних умовах, або ж за кількістю проходів через волоку під час виробництва.

Дріт меншого діаметру (до 5 мм) виготовляють шляхом волочіння на спеціальних волочильних верстатах. Такі механізми складаються із волоки та тягових пристроїв, що можуть здійснювати круговий або прямолінійний рух. На машинах із прямолінійним рухом виготовляють профілі, труби, прутки. На барабанних верстатах із круговим рухом — труби малого діаметра і проволоку.

Цей процес здійснюється і в гарячому, і в холодному станах при змащуванні. При кімнатній температурі волочать алюміній, нікель, мідь, сталь та їх сплави. Тонкий довгий шмат дроту малого перерізу називається ниткою. За допомогою спеціальних механізмів можна виготовити нитку із діаметром до однієї сотої міліметра.

Основні характеристики

Залежно від технології виготовлення, дріт поділяють на термічно оброблений та без термічної обробки. Другий повинен витримувати більш як четверо перегинів, не руйнуючись.

Також він може бути оцинкованим, покритим певним покриттям. Поверхня якісного дроту не повинна мати тріщин чи будь-яких інших видимих серйозних дефектів. Точність виготовлення ділиться на підвищену та нормальну. Розрізняють дріт за силою опору на розрив.

Технологія виробництва повинна бути чітко визначеною на кожному підприємстві та відповідати законодавчим вимогам, відповідно до ГОСТу. Сучасні виробники пропонують дріт широкого асортименту для найрізноманітніших видів робіт за доступними цінами.

Найчастіше дріт використовують під час виготовлення електричних проводів, пружин, свердел, електронних виробів, металовиробів, електродів, декоративних робіт. Цікавим є такий факт: останнім часом дріт активно входить у сферу художньої творчості. Плетіння із дроту або вайворкінг користується популярністю серед майстрів. Великий вибір дроту можна знайти на металобазі в м. Івано-Франківськ.

До переліку записів